Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates

 

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat Ar ve beraberinde Şube Müdürü Atilla Uzunlu ve Figen Şiri ile birlikte 8 Haziran Çarşamba günü Kahramanmaraş Teknokente bir ziyaret gerçekleştirdi. Kahramanmaraş Teknokente yapılan ziyaretin ardından Rektörlük Senato Salonunda Kahramanmaraş Teknokentin ortakları, firma yetkilileri ve paydaşların katıldığı iki bölümden oluşan bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Bilim ve Teknoloji genel Müdürlüğünden heyetin yanı sıra KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Mahit Güneş, TTO Yöneticisi Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, Genel Sekreter İbrahim Ekiz de katıldı.

Toplantı, Kahramanmaraş Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Mahit Güneş’in Kahramanmaraş Teknokente ait verileri paylaştığı sunumuyla başladı. Genel Müdür Güneş, Kahramanmaraş Teknokentin genel durumu, istatistiki veriler, elde edilen başarılar ve yeni binaya ilişkin bilgileri katılımcılarla paylaştı. Kahramanmaraş Teknokentte son bir yılda 360 bin dolarlık ürün ihracının olduğunu kaydeden Doç. Dr. Mahit Güneş bu anlamda teknoloji ihraç eden bir konuma gelindiğini ve teknokentler arasında performans endeksinde önemli başarılara imza atıldığını ifade etti. Sunumun ardından geçilen toplantının ilk bölümünde Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat AR Teknokentin ortaklarının, firma yetkililerinin ve paydaşların sorularını cevaplandırarak Ar-ge reform paketi hakkında bilgiler verdi. Programın ikinci bölümünde ise TGB 1 alanında inşa edilecek Teknokent binasına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Genel Müdür Ar ve KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci tarafından TGB 1 alanında yapılacak bina ile ilgili olarak önemli bir mesafenin kat edildiğini belirterek yapılacak son düzenlemelerin ardından binanın ruhsat işleminin tamamlanması ve temelinin atılması konusunda değerlendirmelerde bulunuldu. Kahramanmaraş Teknokentin TGB 1 alanında yapılacak binası için Bakanlık nezdinde gerekli desteğin verileceğini kaydeden Genel Müdür Ar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, Genel Müdür Doç. Dr. Mahit Güneş ile katılımcılara teşekkür etti.

Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Ar’ın ziyareti dolayısıyla gerçekleştirilen görüşmelerin verimli sonuçlar getireceğini kaydeden Kahramanmaraş Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Mahit Güneş, yeni binanın temelinin atılması için tüm güçleriyle çaba sarf ettiklerini belirterek eksikliklerin tamamlanmasıyla birlikte en kısa sürede binanın temelinin atılmasını hedeflediklerini ifade etti. TGB 1 alanında yapılacak olan yeni teknokent binasının Kahramanmaraş sanayisine, üniversiteye, bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını dile getiren Güneş süreçte emeği geçen herkese ve ziyaretlerinden dolayı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat Ar’a teşekkür etti.