Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates

TÜBİTAK, BİGG ile girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesi için büyük destek veriyor.

2012 yılında başlayan TÜBİTAK’ın girişimcilik desteklerinden olan "1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı" ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Program kapsamında girişimcilere girişimcilik eğitimi verilmekte, ayrıca sanayi deneyimi olan rehberler ile girişimciye teknik, ticari ve idari konularda destek sağlanmaktadır.

Bu program yenilikçi iş fikirlerinin ticari ürüne/sürece/hizmete dönüştürülmesine yönelik aşağıda açıklanan üç aşamadan oluşmaktadır. Girişimci her bir aşamayı sırasıyla tamamlayarak TÜBİTAK tarafından uygun bulunması durumunda bir sonraki aşamaya geçebilir.

1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 1. aşama resmi uygulayıcı  kuruluşu Erciyes Teknopark tarafından 19.02.2018 pazartesi günü saat 10.00 'da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Cahit Zarifoğlu Konferans salonunda yapılacak olan bilgilendirme konferansı yapılacaktır. Etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.